3. Havalimanında Son 2 Ayda 6 İşçi Hayatını Kaybetti!

3. Havalimanında Son 2 Ayda 6 İşçi Hayatını Kaybetti!

İstanbul’da planlanan 3. havalimanının inşaatı sürerken, bugün bir işçi daha 4. kattan düşerek hayatını kaybetti. Böylece 3. havalimanı inşaatında ölen işçilerin sayısı son 2 ayda 6’ya ulaştı.
İstanbul’da inşaatı süren 3. havalimanında bugün yine bir iş cinayeti meydana geldi.
Evrensel’in haberine göre, işçiler terminal binası TB1 bölümünde bugün saat 12.00 civarında iş cinayeti yaşandığını bildirdi. İşçiler RMK Yapı bünyesinde çalışan işçinin 4. katta bulunan masa kalıbından düşerek can verdiğini anlattı. Adı henüz öğrenilemeyen 35 yaşındaki işçinin ve sadece 3 gün önce işe başladığını bildirildi.
İşçiler, sadece ölümün yaşandığı bölgede olay yeri incelemesi için savcılık gelene kadar işin durduğunu, savcılığın işi bittikten sonra hiçbir şey olmamış gibi çalışmanın devam ettirildiğini söyledi.
“SON 2 AYDA 6 İŞ CİNAYETİ”
“Aynı bölgede son 2 ay içinde 6’ncı ölüm yaşandı. Bilmediğimiz daha çok ölüm var. İş güvenliği önlemleri neredeyse hiç yok. Yüzyılın projesi diyorlar olan işçiye oluyor” diyen işçiler, ölümlerin son bulmasını ve işçilerin sesine kulak verilmesini istedi.
Kaynak: insanhaber.com

Hakkkımızda ekircali.com

Çevre Yüksek Mühendisi ve İş Güvenliği Uzmanı

Bunu da okumak istermisiniz ?

…

Belediyelerde İş Sağlığı ve Güvenliği Uygulama Rehberi Yayımlandı

Belediyelerde iş sağlığı ve güvenliği mevzuatının uygulanmasına ilişkin faydalı bilgiler ve örneklerin yer aldığı rehber; …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir