657 Sayılı Kanunun 4/B Maddesine Göre İstihdam Edilmek Üzere Sözleşmeli Personel Alınacaktır

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Merkez ve Taşra Teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 4/B maddesi ve 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar” a göre istihdam edilmek üzere Mühendis, Mimar, Şehir Plancısı ve Programcı unvanlarında KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle ÖSYM tarafından yapılacak yerleştirme ile (48) adet sözleşmeli personel alınacaktır.

I) POZİSYON UNVANLARINDA VE ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR:

A) GENEL ŞARTLAR

1) 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin 1, 4, 5, 6 ve 7 bentlerinde belirtilen şartları taşımak.
2) Sağlık bakımından Mühendis, Mimar, Şehir Plancısı ve Programcı olarak çalışmasına engel hali bulunmamak.

B) ÖZEL ŞARTLAR

1) Mühendis, Mimar ve Şehir Plancısı

a) Fakültelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak.
b) 2012 yılına ait Kamu Personeli Seçme Sınavına girmiş olmak (KPSSP3 puan türü).

2) Programcı

a) Fakültelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak.
b) 2012 yılına ait Kamu Personeli Seçme Sınavına girmiş olmak (KPSSP3 puan türü).
c) Yazılım dillerinden .net ya da java dilleri ya da MSSQL veya ORACLE veri tabanı konularından en az birini bildiğini (transkript ve ders açılım belgesi veya Milli Eğitim Bakanlığı onaylı özel bilgisayar kursları programcılık sertifikası ya da üniversitelerden alınmış onaylı programcılık sertifikası) belgelemek.

II) BAŞVURU ŞEKLİ, YERİ, SÜRESİ VE DİĞER HUSUSLAR

a) Adaylar Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’ nin https://ais.osym.gov.tr/ sitesinden başvurularını yapabileceklerdir. Sadece bir unvan için başvuru yapılacaktır. Birden fazla unvana başvuru yapıldığı takdirde her iki (2) başvuru da geçersiz sayılacaktır. Posta veya diğer şekilde yapılan ve daha önce yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.
b) Başvurular 30/06/2014 tarihinde başlayacak 03/07/2014 gecesi saat 23:59’ da sona erecektir. Bu süre uzatılmayacaktır.
c) Müracaat sonunda adayların beyan ettikleri Kamu Personeli Seçme Sınav Sonuçları ÖSYM Başkanlığından iletilen sonuçlara göre kurumumuz tarafından teyit edilecektir. Gerçeğe aykırı beyanda bulunan adayların müracaatları kabul edilmeyecek ve haklarında genel hükümlere göre işlem yapılacaktır.

III) YERLEŞTİRİLME SONUÇLARININ DUYURULMASI

a) Yerleştirme; elektronik ortamda yapılan başvurular dikkate alınarak 2012 yılı KPSSP3 puanı başarı sıralamasına göre yapılacaktır.
b) Yerleştirilmesi yapılan adayların listesi www.csb.gov.tr sitesinde yayınlanacaktır.
c) Kazanan Adaylar Bakanlığın web sayfasında duyurulan tarihte görevlerine başlayacaklardır. Ayrıca bir tebligat yapılmayacaktır.

4/B sözleşmeli personel merkez ve taşra boş kadro sayılarına ulaşmak için tıklayınız

 

Kaynak : https://www.csb.gov.tr/657-sayili-kanunun-4-b-maddesine-gore-istihdam-edilmek-uzere-sozlesmeli-personel-alinacaktir-haber-14073

Hakkkımızda ekircali.com

Çevre Yüksek Mühendisi ve İş Güvenliği Uzmanı

Bunu da okumak istermisiniz ?

…

Belediyelerde İş Sağlığı ve Güvenliği Uygulama Rehberi Yayımlandı

Belediyelerde iş sağlığı ve güvenliği mevzuatının uygulanmasına ilişkin faydalı bilgiler ve örneklerin yer aldığı rehber; …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir