Akdenizin Korunması için Çevre Bakanları Bir Araya Geliyor

 AKDENİZİN KORUNMASI İÇİN ÇEVRE BAKANLARI BİR ARAYA GELİYOR

Ülkemizin de taraf olduğu Akdeniz’in Kirlenmeye Karşı Korunması Sözleşmesi (Barselona Sözleşmesi) çerçevesinde 3-6 Aralık 2013 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek olan 18. Taraf Ülkeler Toplantısı’na Ülkemiz ev sahipliği yapacaktır. Söz konusu toplantının akabinde Sözleşmenin Başkanlığı 2 yıllığına Ülkemize geçecektir. Toplantıya Sözleşmeye taraf 21 ülke ve Avrupa Birliği katılım sağlayacaklardır.

Toplantı kapsamında 5 Aralık 2013 tarihinde Akdeniz’e kıyısı olan Ülkelerin Bakanlarının katılım sağlayacağı “Çevre Dostu Şehirler” ana teması ile Sn. Bakanımızın Başkanlığında bir “Bakanlar Toplantısı” düzenlenecek olup, söz konusu toplantıda Akdeniz’in korunması için alınması gereken tedbirler istişare edilecektir. Toplantının sonucunda Akdeniz’in korunması ve sürdürülebilir kullanımının sağlanabilmesi için tüm üye ülkelerin mutabık kalacağı ortak bir yol haritası niteliğinde olacak “İstanbul Deklarasyonu”nun ilan edilmesi beklenmektedir.

18. Akdeniz Taraflar Toplantısı Resmi Sitesi: http://www.cop18istanbul.org/

 

 

Kaynak : https://www.csb.gov.tr/akdenizin-korunmasi-icin-cevre-bakanlari-bir-araya-geliyor-haber-10694

Hakkkımızda ekircali.com

Çevre Yüksek Mühendisi ve İş Güvenliği Uzmanı

Bunu da okumak istermisiniz ?

…

Belediyelerde İş Sağlığı ve Güvenliği Uygulama Rehberi Yayımlandı

Belediyelerde iş sağlığı ve güvenliği mevzuatının uygulanmasına ilişkin faydalı bilgiler ve örneklerin yer aldığı rehber; …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir