“Ambalaj Atıkları Yönetimi Sorun ve Çözüm Önerileri” Toplantısı Gerçekleştirildi

Ambalaj Atıkları Toplama-Ayırma ve Geri Dönüşüm Tesislerine yönelik olarak düzenlenen “Ambalaj Atıkları Yönetimi Sorun ve Çözüm Önerileri” konulu seminer Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Mustafa Öztürk başkanlığında gerçekleştirildi.

Ambalaj Atıkları Toplama-Ayırma ve Geri Dönüşüm Tesislerinin yetkilileri sektörde yaşanan sorunlara yönelik bilgi verdi. Seminer de ambalaj atıklarının yönetiminde daha etkin ve sürdürülebilir bir sistem oluşturulması için görüş ve öneriler karşılıklı olarak değerlendirildi.

Toplantıda, ekonomik olarak büyük bir değere sahip ambalaj atıklarının kaynağında ayrı toplanması ve geri kazanımı sürecinde yaşanan sıkıntılara ilişkin çözüm önerileri üzerinde duruldu.

Düzenlenen seminer de lisanslı işletmelerin tüm değerlendirilebilir atıkları içine alan bir yaklaşımla alt yapılarını iyileştirerek entegre bir atık yönetimi modelini kurmaları gerektiği belirtildi ve sektörün kurumsallaşması, birleşerek daha güçlü bir sektör olarak faaliyetlerini yürütmesinin önemi vurgulandı.

Seminer de ayrıca lisanssız faaliyetlerin tespit edilerek kayıt dışı faaliyetlerin önüne geçilmesi noktasında sektör ve bakanlığın işbirliğinin çok önemli olduğu hususu vurgulandı.

 

Kaynak : https://www.csb.gov.tr/ambalaj-atiklari-yonetimi-sorun-ve-cozum-onerileri-toplantisi-gerceklestirildi-haber-18877

Hakkkımızda ekircali.com

Çevre Yüksek Mühendisi ve İş Güvenliği Uzmanı

Bunu da okumak istermisiniz ?

…

Belediyelerde İş Sağlığı ve Güvenliği Uygulama Rehberi Yayımlandı

Belediyelerde iş sağlığı ve güvenliği mevzuatının uygulanmasına ilişkin faydalı bilgiler ve örneklerin yer aldığı rehber; …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir