Atatürk Kültür Merkezi’nin Geleceği Hakkında Ortak Akıl Çalıştayı Yapıldı

Atatürk Kültür Merkezi Alanı’nın bağlı bulunduğu mevzuat, tarihsel bağlam, kimlik değerleri, kent içindeki özgün konumu, kentle olan ilişkisi, kentsel ihtiyaçlar, altyapı geliştirme potansiyeli kapsamında, bir bütün olarak, sorunlar ve çözüm önerileri ile geliştirilen satratejilerin bilim kurumları, meslek odaları, kamu kurum ve kuruluşları ile tartışılacağı, “Atatürk Kültür Merkezi Alanı ORTAK AKIL ÇALIŞTAYI” 28.04.2014 tarihinde RİXOS Otelde düzenlenmiştir.

Yenilikçi, katılımcı ve pro-aktif bir yaklaşımla, tüm paydaşların etkileşimli katılımını sağlayarak, Ankara’da Atatürk Kültür Merkezi Alanı’nın sorunlarının belirlenmesi, bu sorunlar yine katılımcılar tarafından değerlendirilerek çözüm önerileri geliştirilmesine yönelik sistematik bir çalışma yürütülerek belirlenmiştir.

Çalıştayın sabahki oturumunda Açılış Konuşmaları Mekânsal Planlama Genel Müdürü Y. Erdal KAYAPINAR, Atatürk Kültür Merkezine ilişkin Tematik Sunumu Prof.Dr. Baykan GÜNAY,
Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris GÜLLÜCE ve Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Prof. Dr. Mustafa İSEN tarafından yapılmıştır.

Prof. Dr. Mustafa Alemdar YALÇIN başkanlığında yürütülen Çalıştayın, öğleden sonraki oturumunda ise;

– Alana ilişkin sorunların ortaya konulması,
– Atatürk Kültür Merkezi Alanının tarihsel bağlamı ve Cumhuriyet Ankara’sı için simgesel önemini kapsayacak potansiyellerin ortaya konulması,
– AKM Alanı’nın vizyon ve stratejilerin belirlenerek eylem kararlarının oluşturulması için 5 masada katılımcılar ile birlikte üretilmiştir.

Bu kapsamda Çalıştay ve sonrasında yapılacak toplantılar ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın çalışmalarına altlık teşkil edecek bir güncel yol haritasının oluşturulması amaçlanmaktadır.

Çalıştaya ilişkin taslak belge 14.05.2014 tarihinde Mekânsal Planlama Genel Müdürlüğü Toplantı Salonunda yapılacaktır. Bu toplantıya ilişkin program detayları ileri tarihte paylaşılacaktır.

Çalıştaya katılarak bilgi ve deneyimlerini bizler ile paylaşan tüm paydaşlara Bakanlığımız adına teşekkür ederiz.

Çalıştaya Davet Edilen Kurum ve Kuruluşlar
 

 

Kaynak : https://www.csb.gov.tr/ataturk-kultur-merkezi-nin-gelecegi-hakkinda-ortak-akil-calistayi-yapildi-haber-12955

Hakkkımızda ekircali.com

Çevre Yüksek Mühendisi ve İş Güvenliği Uzmanı

Bunu da okumak istermisiniz ?

…

Belediyelerde İş Sağlığı ve Güvenliği Uygulama Rehberi Yayımlandı

Belediyelerde iş sağlığı ve güvenliği mevzuatının uygulanmasına ilişkin faydalı bilgiler ve örneklerin yer aldığı rehber; …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir