Bakanlığımız ile Ankara Üniversitesi Arasında Akademik İşbirliği

Bakanlığımız ve Ankara Üniversitesi Rektörlüğü arasında yapılan protokol çerçevesinde, Ankara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Anabilim Dalı Başkanlığında eğitim giderleri Bakanlığımızca döner sermaye tarafından defaten karşılanmak üzere Lisansüstü Programına toplam en çok 62 (50 kişi tezsiz yüksek lisans programına, 7 kişi tezli yüksek lisans programına ve  5 kişi doktora programına olmak üzere) personelimizin gönderilmesi planlanmaktadır.

Ancak, döner sermaye tarafından karşılanacak olan toplam eğitim giderlerinin 4/1’i kayıt işleminden önce personelimizden 3 eşit taksit halinde veya defaten maaşından kesinti yapılmasına taahhüt etmesi halinde işlemi yürütülecektir.

Bu çerçevede;

·         Üniversitelerin Hukuk, İktisat, İşletme, Maliye, Kamu Yönetimi, Harita, İnşaat, Ziraat, Makine, Orman ve Endüstri Mühendisliği, Mimarlık, Şehir ve Bölge Planlama, Peyzaj Mimarlığı, Sosyoloji, Matematik, İstatistik, Ekonometri ve diğer ilgili alanlardan en az dört yıllık lisans mezunu olmak,

·         Ankara Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Öğretim Yönetmeliği’nde belirtilen koşulları sağlamak (http://fenbilimleri.ankara.edu.tr/cdn/appdata/file/Yonetmelikler/AU_Yonetmelik.docx )

http://gayrimenkulgelistirme.fenbilimleri.ankara.edu.tr/tezli-yuksek-lisans/

http://gayrimenkulgelistirme.fenbilimleri.ankara.edu.tr/doktora/

 koşullarını sağlayan personelimiz eğitim için başvurabileceklerdir.

 Eğitime katılacak personel mesai saatleri dışında (haftaiçi saat 1800-2100 saatleri arasında) ve hafta sonlarında örgün eğitime devam edecektir. Eğitime katılacak personel ile İdare arasında eğitim öncesi taahhütname Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığında imzalanacaktır.

 Eğitimin personel tarafından yasal süresi içerisinde tamamlanamaması halinde (İdare tarafından kabul edilen mücbir sebepler hariç), İdare tarafından ödenen eğitim giderleri personelden alınacaktır. Ayrıca, personel tarafından başarısız olunan dersin tekrarı halinde yapılacak ders kaydının harç ve giderleri personel tarafından karşılanacaktır. Eğitim öğretim sırasında personelin ders materyali, kitap ve diğer kaynaklar ile iaşe giderleri personel tarafından karşılanacaktır.

Lisansüstü eğitim programına başvuracak personelin aşağıda verilen takvime uygun olarak başvurusunu Fen Bilimleri Enstitüsüne yapması gerekecektir.

Başvuru tarihleri

16-22 Ocak 2017

Lisansüstü Eğitim Programlarına Online Başvuru

27 Ocak 2017

Mülakat/Bilim Sınavı

02 Şubat 2017

Başarılı Adayların Duyurulması

 

Eğitim Ankara Üniversitesi Tandoğan Kampüsü,  Prof. Dr. Şevket Aziz Kansu Binası B Blok 2. Kat adresinde yapılacaktır.

Detaylı bilgi için;

Tel: 0 312 600 0160

E-Posta: ggyabd@ankara.edu.tr

Adres: Ankara Üniversitesi Tandoğan Kampüsü Ord. Prof. Dr. Şevket Aziz Kansu Binası, B Blok Kat:2, Beşevler  / Ankara

Web Sayfası: gayrimenkulgelistirme.fenbilimleri.ankara.edu.tr

Bilgilerinize sunulur.

 

 

Kaynak : https://www.csb.gov.tr/bakanligimiz-ile-ankara-universitesi-arasinda-akademik-isbirligi-haber-106451

Hakkkımızda ekircali.com

Çevre Yüksek Mühendisi ve İş Güvenliği Uzmanı

Bunu da okumak istermisiniz ?

…

Belediyelerde İş Sağlığı ve Güvenliği Uygulama Rehberi Yayımlandı

Belediyelerde iş sağlığı ve güvenliği mevzuatının uygulanmasına ilişkin faydalı bilgiler ve örneklerin yer aldığı rehber; …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir