BAKANLIĞIMIZCA, TÜRKIYE – SURIYE YDSK BAŞBAKANLAR II. TOPLANTISI’NDA İKİ ANLAŞMA İMZALANDI

BAKANLIĞIMIZCA, TÜRKIYE – SURIYE YDSK BAŞBAKANLAR II. TOPLANTISI’NDA İKİ ANLAŞMA İMZALANDI

Türkiye – Suriye Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi (YDSK) Başbakanlar II. Toplantısı 20-21 Aralık 2010 tarihlerinde Ankara’da düzenlenmiştir. Bu toplantı kapsamında iki ülkenin Bakanları arasında da ikili görüşmeler gerçekleştirilmiştir.

Suriye Arap Cumhuriyeti İskan ve İmar Bakanı Sayın Omar-Ebrahem GALAWANGJI ve Yerel Yönetimler Bakanı Sayın Tamer-Al HAJJE, söz konusu toplantı kapsamında Bakanımız Sayın Mustafa DEMİR ile ikili görüşmelerde bulunmuşlardır. 

Toplantılar sonunda, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti İle Suriye Arap Cumhuriyeti Hükümeti Arasında 15.05.2009 tarihinde imzalanan “Konut ve İnşaat Alanında İşbirliği Mutabakat Zaptı” çerçevesinde “2011 Yılı İçin Uygulama Programı” imzalanmıştır.

Ayrıca, Türkiye Cumhuriyeti Bayındırlık ve İskan Bakanlığı ile Suriye Arap Cumhuriyeti Yerel Yönetimler Bakanlığı Arasında 23.12.2009 tarihinde imzalanmış olan “Gecekondu Bölgelerinin Kalkınması Alanında İşbirliği Anlaşması” kapsamında “Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün Geliştirilmesi Alanında Mutabakat Zaptı” imzalanmıştır.

Toplantılar esnasında teknik heyetler arası görüşmeler yapılmış ve karşılıklı işbirliği alanlarında yapılmış olan faaliyetler de değerlendirilmiştir.

 

 

 

 

 

Kaynak : https://www.csb.gov.tr/bakanligimizca-turkiye-suriye-ydsk-basbakanlar-ii.-toplantisi-nda-iki-anlasma-imzalandi-haber-166

Hakkkımızda ekircali.com

Çevre Yüksek Mühendisi ve İş Güvenliği Uzmanı

Bunu da okumak istermisiniz ?

…

Belediyelerde İş Sağlığı ve Güvenliği Uygulama Rehberi Yayımlandı

Belediyelerde iş sağlığı ve güvenliği mevzuatının uygulanmasına ilişkin faydalı bilgiler ve örneklerin yer aldığı rehber; …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir