BAKANLIĞIMIZDAN GELECEĞE YATIRIM

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin talimatı ile Bakanlığa bağlı Türkiye Çevre Koruma Vakfı tarafından başlatılan üniversite öğrencilerine yönelik burs seferberliği tüm hızıyla devam ediyor. TUÇEV doktora, yüksek lisans ve lisans öğrencilerine toplam 1 Milyon TL bütçe ayırdı.

74 yüksek lisans ve doktora öğrencisine burs veren bakanlık 330 öğrenciye daha burs vermeye başladı.

Bitirme tezi veya bitirme projesi karşılığında verilecek olan burslara 411 öğrenci başvuruda bulundu. Burs komisyonu tarafından değerlendirilen başvurular sonucunda, ayda 300 TL olmak üzere 4 ay süre ile Çevre Mühendisliği, biyoloji, kimya ve Kimya Mühendisliği, şehir plancısı, mimar ve inşaat mühendisliği bölümlerinde bitirme tezi hazırlayan 330 lisan öğrencisine burs verilmesi kararlaştırıldı.

Burs alan öğrenciler üniversite tarafından yapılan tez kabulünden sonra, tezini yazılı doküman ve cd formatında birer kopya halinde Türkiye Çevre Koruma Vakfına gönderecek. Vâkıfa ulaşacak olan akademik kaynaklar Çevre Şehir Kütüphanesinde yer alacak. Bakanlığa bağlı TUÇEV’in vermiş olduğu burslar 1 milyon TL’ yi geçti.

 

Kaynak : https://www.csb.gov.tr/bakanligimizdan-gelecege-yatirim-haber-17641

Hakkkımızda ekircali.com

Çevre Yüksek Mühendisi ve İş Güvenliği Uzmanı

Bunu da okumak istermisiniz ?

…

Belediyelerde İş Sağlığı ve Güvenliği Uygulama Rehberi Yayımlandı

Belediyelerde iş sağlığı ve güvenliği mevzuatının uygulanmasına ilişkin faydalı bilgiler ve örneklerin yer aldığı rehber; …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir