Bakanlık Çevre Görevlisi Eğitimi Düzenleyecek

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Görevlisi Eğitimlerine bir yenisi daha ekliyor. Bakanlık, 18-19-20 Ekim  2015 tarihleri arasında Çevre Görevlisi Eğitimini Ankara’da düzenleyecek.

Eğitime katılabilecek çevre görevlisi adaylarında aranılacak nitelikler Çevre Görevlisi, Çevre Yönetim Birimi ve Çevre Danışmanlık Firmaları Hakkında Yönetmeliğin 6 ncı maddesi (a) fıkrasındaki gibi olup, buna göre;

 En az 4 (dört) yıllık üniversitelerin çevre mühendisliği bölümünden mezun olmak veya çevre mühendisliği konularında yüksek lisans veya üzeri eğitim almış olmak ve çevre mevzuatı konusunda Bakanlıkça yapılacak/yaptırılacak eğitime katılmak.

NOT: Eğitim, 21.11.2013 tarihinde yayımlanarak 01.01.2014 tarihinde yürürlüğe giren (Değişik:06/05/2014-28992) Çevre Görevlisi, Çevre Yönetim Birimi ve Çevre Danışmanlık Firmaları Hakkında Yönetmeliğin 6 ncı, 7 nci ve 16 ncı maddeleri kapsamında çevre görevlisi belgesi almak isteyen Aday Çevre Görevlileri için (Mevcut Çevre Görevlileri için vize eğitimi değildir.)  18 – 19 – 20 Ekim 2015 tarihlerinde Ankara’da düzenlenecektir.

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayınız

 

Kaynak : https://www.csb.gov.tr/bakanlik-cevre-gorevlisi-egitimi-duzenleyecek-haber-20358

Hakkkımızda ekircali.com

Çevre Yüksek Mühendisi ve İş Güvenliği Uzmanı

Bunu da okumak istermisiniz ?

…

Belediyelerde İş Sağlığı ve Güvenliği Uygulama Rehberi Yayımlandı

Belediyelerde iş sağlığı ve güvenliği mevzuatının uygulanmasına ilişkin faydalı bilgiler ve örneklerin yer aldığı rehber; …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir