Bakanlık Eğitim Desteği Vermeye Devam Ediyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Sürdürülebilir Yeşil Bina Tasarım ve Projelendirmesi’ne ilişkin teknik eğitim düzenleyecek.

Bakanlık, enerjiyi verimli kullanan, tabiata zararlı gaz salınımı asgari düzeyde olan, çevre dostu “Yeşil Binalar” konseptinin ülkemizde yaygınlaşması için STK’lar ile işbirliği içerisinde bir eğitim toplantısı düzenliyor.

Yapılacak toplantı ile yapıların modelleme, tasarım ve projelendirilme konularında faaliyette bulunan mühendis ve mimarlarımızın yeşil binaların tasarım ve projelendirilmesinde teknik bilgi birikimlerinin sağlanması, farkındalık oluşturulması hedefleniyor..

Eğitim Programında; yeşil bina Sertikasyon sistemleri ve ülkemizde ve dünyada kullanılan sertifikasyonlar, Türkiye’de yeşil bina sertifikasyon süreci, Mevcut binaların yeşil binaya dönüştürülmesi (Green Retroit), Yeşil bina uygulamalarında sürdürülebilir arazi seçimi, konum ve ulaşım, Yeşil bina uygulamalarında malzeme ve kaynak kullanımı, Yeşil bina uygulamalarında enerji verimliliği yenilenebilir enerji kaynakları, Avrupa Ülkelerindeki “Pasif Ev” uygulamaları konularında bilgiler sunulacak.

Eğitim programı, serbest müşavir mühendisler, kamu kurumlarının proje be yapım birimlerinde çalışanlar, belediyelerde çalışan mühendis ve mimarlar ile üniversitelerin mühendislik ve mimarlık fakültelerinin son sınıf öğrencilerine açık olarak ilki Ankara da düzenlenecek. Eğitim programının 2015 yılı içerisinde toplam 8 bölgede düzenlenmesi hedefleniyor.

Eğitim ile ilgili detaylı bilgiye            http://www.csb.gov.tr/gm/meslekihizmetler/index.php?Sayfa=haberdetay&Id=18639 linkinden ulaşılabilinir.

 

 

Kaynak : https://www.csb.gov.tr/bakanlik-egitim-destegi-vermeye-devam-ediyor-haber-18687

Hakkkımızda ekircali.com

Çevre Yüksek Mühendisi ve İş Güvenliği Uzmanı

Bunu da okumak istermisiniz ?

…

Belediyelerde İş Sağlığı ve Güvenliği Uygulama Rehberi Yayımlandı

Belediyelerde iş sağlığı ve güvenliği mevzuatının uygulanmasına ilişkin faydalı bilgiler ve örneklerin yer aldığı rehber; …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir