Bakanlıktan Merzifon’a Atıksu Arıtma Tesisi Yatırımı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Avrupa Birliği (AB) Amasya’nın Merzifon ilçesine Atıksu Arıtma Tesisi Yatırımı Yapıyor.

Bakanlık ile AB tarafından finansmanı karşılanan “Merzifon Atıksu Arıtma Tesisi Yapım İşi İhalesi” kapsamında 17 Mart 2015 tarihinde bilgilendirme toplantısı ve saha gezisi gerçekleştirildi.

Projenin uygulanacağı mevkiyi tanıtmak için düzenlenen saha gezisine, ihaleye teklif vermek isteyen şirketler katıldı. Gezi sırasında Avrupa Birliği Yatırımları Daire Başkanlığı İhale İşleri Şube Müdürü Vekili Serap Peker, uzman yardımcıları Ertuğ Kilavuz ve İlkem Bahçeci tarafından katılımcılara gerekli bilgilendirmeler yapıldı.

Merzifon Su ve Atıksu Yatırımı Projesi; Merzifon Su ve Atıksu Projesi için Teknik Yardım ve Müşavirlik İşi, Merzifon Atıksu Arıtma Tesisi 1. Kısım Yapım İşi, Merzifon İçmesuyu Projesi 2. Kısım Yapım İşi ve Merzifon Atıksu Projesi Mal Temin İşi olmak üzere 4 bileşenden oluşuyor.

Merzifon Atıksu Arıtma Tesisi Yapım İşi, tasarım ve yapım işlerini, tüm mühendislik tasarım ve inşaat (inşaat, mekanik ve elektrik işleri), tesisin devreye alınması, hizmete alınması, Merzifon Belediyesinin personeline operasyonel eğitim ve atıksu arıtma tesisinin Belediye’ye devir-teslimi, işletme için hazır duruma getirme işlerini kapsıyor. Aynı zamanda bu sözleşme deşarj hattının test ve devreye alınması ve mevcut ana kolektörün tesise kadar uzatılmasının yanı sıra Atıksu Artıma Tesisi boyunca Paşa Deresi’nin kısmi rehabilitasyonu da dahil yapım ve boru döşeme işlerini de kapsayacak. Merzifon Atıksu Arıtma Tesisi’nde karbon giderimi için birincil çökeltme olmadan ve çamur stabilizasyonu ayrı aerobik çürütücülerin içerisinde gerçekleştirilecek şekilde bir aktif çamur sistemi olacak. Sözleşme FIDIC Sözleşme (Sarı Kitap) Koşullarına uygun olarak yürütülecek.

İhale teklif verme tarihi 28 Nisan 2015 olup aynı gün ihalenin açılış toplantısı düzenlenecek.

 

Kaynak : https://www.csb.gov.tr/bakanliktan-merzifon-a-atiksu-aritma-tesisi-yatirimi-haber-17490

Hakkkımızda ekircali.com

Çevre Yüksek Mühendisi ve İş Güvenliği Uzmanı

Bunu da okumak istermisiniz ?

…

Belediyelerde İş Sağlığı ve Güvenliği Uygulama Rehberi Yayımlandı

Belediyelerde iş sağlığı ve güvenliği mevzuatının uygulanmasına ilişkin faydalı bilgiler ve örneklerin yer aldığı rehber; …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir