Basın Açıklaması

Mersin Tarsus’ta meydana gelen balık ölümleri ile ilgili çalışmalar, ilgili kurumlar tarafından anında başlatılmış olup çalışmaların analiz sonuçları beklenmektedir.

Balık ölümleri, Mersin’in Tarsus ilçesine bağlı Baharlı Köyü sınırları içerisinden denize dökülen Seyhan Nehri’nde meydana gelmiştir.

İl Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından bölgeden alınan su örnekleri ile Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünce olay mahallinden alınan ölü balık örneklerinin analizleri yapılmaktadır. Analiz sonucu elde edilen bilgiler, yapılacak çalışmalar ve alınacak önlemler açısından belirleyici olacaktır.

Diğer taraftan, Devlet Su İşleri (DSİ) drenaj kanalları aracılığıyla Seyhan Nehrine ulaşan atıksu kaynaklarının denetlenmesi, bölge özelinde saha çalışmaları gerçekleştirilmesine yönelik Adana Valiliği (Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü) ile ilgili kurumlar nezdinde koordinasyon çalışmaları devam etmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

Kaynak : https://www.csb.gov.tr/basin-aciklamasi-haber-64806

Hakkkımızda ekircali.com

Çevre Yüksek Mühendisi ve İş Güvenliği Uzmanı

Bunu da okumak istermisiniz ?

…

Belediyelerde İş Sağlığı ve Güvenliği Uygulama Rehberi Yayımlandı

Belediyelerde iş sağlığı ve güvenliği mevzuatının uygulanmasına ilişkin faydalı bilgiler ve örneklerin yer aldığı rehber; …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir