Bu Seçimler En Çevreci Seçim Oldu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 1 Kasım Genel seçimlerinde siyasi partilerin gürültü ve görüntü kirliliğine neden olmamak için seçim kampanyası çalışmalarında hassasiyet gösterdiklerini açıkladı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin yaptığı açıklamada, gürültü ve görüntü kirliliği denetimlerinin kendi uhdesinde olduğunu ifade ederek,  Çevre Kanununun 14.Maddesinde yer alan “Kişilerin huzur ve sükûnunu, beden ve ruh sağlığını bozacak şekilde ilgili yönetmeliklerle belirlenen standartlar üzerinde gürültü ve titreşim oluşturulması yasaktır.” hükmüne dikkat çekti.

1 Kasım 2015 genel seçim sürecinde tüm partilerimiz çevreyle uyumlu propagandalar yaparak ve bayrak, poster, afiş, reklam, pano ve pankartlarını gelişi güzel yerlere asmayarak görüntü kirliliğine izin vermemişler ve şehrin görüntüsünü bozmamışlardır.

Gürültü kirliliği, insan sağlığı üzerinde;

•          Bulantı,

•          Başağrısı,

•          Huzursuzluk

yapmaktadır.  Bu seçim sürecinde partilerimiz gürültü kirliliği yapmadan çevre ve insan sağlığı ile uyumlu bir seçim çalışması yürütmüşlerdir.

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, 1 Kasım 2015 tarihinde yapılan Milletvekili Genel Seçimleri için yürütülen seçim kampanyalarında gelişigüzel olarak bayrak, pankart, flama, poster vb. asarak görüntü kirliliğine sebebiyet vermedikleri ve müzik, araba klaksonu vb. gibi psikolojik ve fizyolojik olarak insan sağlığı üzerinde zararlı etkilere sebep verebilecek gürültü kirliliğine neden olmayarak çevreyle uyumlu seçim süreci geçirdikleri için tüm Valilere, Milletvekili Adaylarına, Belediye Başkanlarına ve Siyasi partilere teşekkürlerini sundu. Bundan sonraki seçim çalışmalarının da çevre ve insan sağlığı ile uyumlu geçmesini temenni etti.

 

Kaynak : https://www.csb.gov.tr/bu-secimler-en-cevreci-secim-oldu-haber-20638

Hakkkımızda ekircali.com

Çevre Yüksek Mühendisi ve İş Güvenliği Uzmanı

Bunu da okumak istermisiniz ?

…

Belediyelerde İş Sağlığı ve Güvenliği Uygulama Rehberi Yayımlandı

Belediyelerde iş sağlığı ve güvenliği mevzuatının uygulanmasına ilişkin faydalı bilgiler ve örneklerin yer aldığı rehber; …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir