CBS Operatörü ve CBS Uzmanı Ulusal Meslek Standardı Yayımlandı

T. C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan meslek standartları, ilgili sektör komitesi tarafından incelenerek Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) Yönetim Kurulu tarafından onaylanmış ve 06.06.2014 tarih ve 29022 (Mükerrer) sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak Ulusal Meslek Standardı olarak yürürlüğe girmiştir.

Yayımlanan Ulusal Meslek Standartlarına ilişkin; ulusal ya da uluslararası standartlara dayanan, öğrenme ve değerlendirme amaçlı kullanılan, bireyin sahip olması gereken bilgi, beceri ve yetkinliği içeren “Ulusal Yeterlilik” dokümanlarının hazırlama süreci MYK ile yapılacak olan “Ulusal Yeterlilik Hazırlama İşbirliği Protokolü” ile başlatılacaktır.

Tüm bu süreçlerin sonucunda MYK tarafından yetkilendirilmiş kuruluşlar tarafından Ulusal Yeterlilikte tanımlanan ölçütlere göre, bireyin bilgi ve becerisi ölçülüp, değerlendirilerek “Mesleki Yeterlilik Belgesi” verilmesine başlanabilecektir.

Standartlara erişmek için aşağıdaki linkleri tıklayınız.
Coğrafi Bilgi Sistemleri (CBS) Operatörü (Seviye 4)
Coğrafi Bilgi Sistemleri (CBS) Uzmanı (Seviye 6)
 

 

Kaynak : https://www.csb.gov.tr/cbs-operatoru-ve-cbs-uzmani-ulusal-meslek-standardi-yayimlandi-haber-13794

Hakkkımızda ekircali.com

Çevre Yüksek Mühendisi ve İş Güvenliği Uzmanı

Bunu da okumak istermisiniz ?

…

Belediyelerde İş Sağlığı ve Güvenliği Uygulama Rehberi Yayımlandı

Belediyelerde iş sağlığı ve güvenliği mevzuatının uygulanmasına ilişkin faydalı bilgiler ve örneklerin yer aldığı rehber; …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir