Deprem Bölgelerinde Yapılacak Binalar Hakkında Yönetmelik ve Güçlendirme Eğitimi Yapılıyor

Deprem Bölgelerinde Yapılacak Binalar Hakkında Yönetmelik ile ilgili inşaat mühendislerinin eğitimi Eskişehir’de başladı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı tarafından 2012 yılı programı kapsamında düzenlenen eğitime; Eskişehir, Ankara, Burdur, Afyonkarahisar, Karaman, Isparta, Antalya, Kırıkkale, Çankırı illerinden gelen 150 İnşaat mühendisi katıldı.

2007 yılından bu yana 2 bin 660 mühendis eğitim gördü

Eğitimler, Orta Doğu Teknik Üniversitesinden öğretim üyeleri; Prof. Dr. Haluk Sucuoğlu, Doç. Dr. Ahmet Yakut, Doç. Dr. Altuğ Erberik, Prof. Dr. Cem Topkaya, Prof. Dr. Barış Birinci, Doç. Dr. Erdem Canbay tarafından gerçekleştiriliyor.

Üç gün süren eğitimlerde, deprem etkisinde binaların değerlendirilmesi ve güçlendirilmesi, deprem etkisinde binalarda hesap esasları, deprem mühendisliğinde temel kavramlar ile deprem etkisinde betonarme, çelik ve yığma binalarla ilgili örnekler üzerinde ayrıntılı dersler veriliyor.

2007 yılından bu yana düzenlenen eğitimlerde Türkiye genelinde 2 bin 660 mühendis eğitim gördü. 2012 programı kapsamında Samsun, İzmir, Gaziantep, Nevşehir, İstanbul, Çanakkale, Trabzon illerinde bin inşaat mühendisine daha yönetmelik ile ilgili ayrıntılı bilgi verilecek.

 

 

Kaynak : https://www.csb.gov.tr/deprem-bolgelerinde-yapilacak-binalar-hakkinda-yonetmelik-ve-guclendirme-egitimi-yapiliyor-haber-28

Hakkkımızda ekircali.com

Çevre Yüksek Mühendisi ve İş Güvenliği Uzmanı

Bunu da okumak istermisiniz ?

…

Belediyelerde İş Sağlığı ve Güvenliği Uygulama Rehberi Yayımlandı

Belediyelerde iş sağlığı ve güvenliği mevzuatının uygulanmasına ilişkin faydalı bilgiler ve örneklerin yer aldığı rehber; …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir