Enerji Kimlik Belgesi Uzman Eğiticilerinin Eğitimi (Eylül 2012)

Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği ve 10.06.2010 tarih ve 27607 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Eğitim Tebliği (Değişik:RG-27/04/2011-27917) çerçevesinde Enerji Kimlik Belgesi Uzman Eğiticilerine verilecek olan eğitim programları;  Bakanlığımız Mesleki Hizmetler Genel Müdürlüğünce  (Enerji Verimliliği Daire Başkanlığı)  devam etmekte olup yeni dönem eğitim programı belirlenecektir.

Söz konusu eğitim ücretleri  Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği Eğitici Kuruluş Yetki Belgesi Danışmanlık Ücreti için 2.500,00 TL,  Enerji Kimlik Belgesi Uzmanı Eğitici Belgesi Danışmanlık Ücreti için  ise 150,00 TL olarak belirlenmiştir.

Yeni  dönem eğitim programı başvuruları için en geç 3 Eylül 2012 mesai bitimine kadar Bakanlığımız Mesleki Hizmetler Genel Müdürlüğü Enerji Verimliliği Dairesi Başkanlığına  hem yazılı olarak hem de  telefon ile (tel no: (312)-410 80 22 ) isimlerinin bildirilmesi yeterli sayının belirlenerek eğitimin başlatılması bakımından önem arz etmektedir. Eğitimin yeri ve zamanı başvurular doğrultusunda değerlendirilerek bilahare ilan edilecektir.

Eğiticilerin; 10.06.2010 tarih ve 27607 sayılı Resmi Gazetede yayınlan Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlarına ve Eğitici Kuruluşlara Verilecek Eğitimlere Dair Tebliğde  (Değişik:RG-27/04/2011-27917) (TEBLİĞ NO: YİG-16/2010-01) yer alan hususları sağlamaları, Tebliğ  ekinde yer alan Kayıt Formundaki gerekli evrakların  tamamı  ile beraber eğitim ücretlerinin yatırıldığına dair banka dekontlarını ve Nüfus Cüzdanlarının fotokopilerini  eğitime başlamadan önce ilgili personelimize elden teslim etmeleri aksi takdirde eksik evraklarla gelen katılımcıların kayıtlarının yapılamayacağının bilinmesi, kayıt formu eklerinde “onaylı” olarak belirtilen evrakların,  mutlaka şirketlerine ait  mühürlü ve imzalı olmaları, ayrıca eğiticilerin kişisel bilgisayarlarını da  yanlarında  getirmeleri gerekmektedir.

Ödeme yapacak gerçek ve tüzel kişiler  herhangi bir Halk Bankası Şubesine giderek Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Döner Sermaye İşletmesi hesabı  adına ödeme yapabileceklerdir. Kurumsal tahsilat hesabı, EFT ve havalelere kapalı olduğundan ödemeler sadece banka şubesine gidilerek yapılabilecektir. EFT ve havale ile tahsilat yapılmayacaktır.

Hesap Adı:    Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü
Enerji  Kimlik Belgesi Uzmanı  Eğitici Belgesi  Danışmanlık Ücreti: 150,00 TL
Gelir Kod No: 303,  Gelir Kalemi : Eğitim Hizmeti Gelirleri
Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği  Eğitici  Kuruluş Yetki Belgesi Danışmanlık Ücreti: 2.500,00TL
Gelir Kod No: 102,   Gelir Kalemi : Yetki Belgesi Gelirleri

Not: Katılımcılar aşağıdaki kimlik bilgilerini  doldurarak elektronik ortamda (Word dosyası olarak şirket ismi-kendi isimleri şeklinde adlandıracaklar) uygur.kinay@csb.gov.tr adreslerine göndermeleri gerekmektedir.

Adı/Soyadı               :
Baba Adı                  :
Anne Adı                  :
Doğum Yeri/Tarihi :
Mesleği                    :
TC Kimlik No          :
Belge No                 : BOŞ BIRAKILACAK
İmza                         : BOŞ BIRAKILACAK

 

Kaynak : https://www.csb.gov.tr/enerji-kimlik-belgesi-uzman-egiticilerinin-egitimi-eylul-2012-haber-83

Hakkkımızda ekircali.com

Çevre Yüksek Mühendisi ve İş Güvenliği Uzmanı

Bunu da okumak istermisiniz ?

…

Belediyelerde İş Sağlığı ve Güvenliği Uygulama Rehberi Yayımlandı

Belediyelerde iş sağlığı ve güvenliği mevzuatının uygulanmasına ilişkin faydalı bilgiler ve örneklerin yer aldığı rehber; …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir