Gemi Kaynaklı Hava Kirliliğinin Kontrolü Projesi Çalıştayı

Ülkemiz deniz ve kıyı alanlarındaki gemi kaynaklı hava kirliliğinin çevresel etkilerinin incelenerek, gemi kaynaklı hava kirliliğinin önlenmesi için gerekli tedbirlerin belirlenmesi ve uygulanması ile uluslararası sözleşmeler ve AB mevzuatı kapsamında ilgili mevzuatın hazırlanması maksadıyla Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından “Gemi Kaynaklı Hava Kirliliğinin Kontrolü Projesi” 2011 yılında başlatılmıştır.

Proje kapsamında pilot bölge olarak Marmara Denizi ve Türk Boğazları bölgesi belirlenmiştir. Bu bölgede insan sağlığının, deniz çevresinin ve deniz ekosisteminin korunması maksadıyla gemi kaynaklı hava kirliliğinin sera gazı emisyonları da dahil olmak üzere çevresel etkilerinin ve alınabilecek tedbirlerin belirlenmesi, tedbirlerin uygulanması, denetim ve yaptırım sisteminin oluşturulması ve taslak mevzuatın hazırlanması amaçlanmaktadır.

Yapılan çalışmaların ve proje çıktılarının paylaşılması, görüş ve önerilerin alınması amacıyla ilgili kurum/kuruluşlar, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla 25 Kasım 2011 tarihinde, İstanbul Teknik Üniversitesi, Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi Konferans Salonunda bir çalıştay düzenlenecektir.

Çalıştay Programı için tıklayınız.

Kayıt Formu için tıklayınız.

 

Kaynak : https://www.csb.gov.tr/gemi-kaynakli-hava-kirliliginin-kontrolu-projesi-calistayi-haber-105

Hakkkımızda ekircali.com

Çevre Yüksek Mühendisi ve İş Güvenliği Uzmanı

Bunu da okumak istermisiniz ?

…

Belediyelerde İş Sağlığı ve Güvenliği Uygulama Rehberi Yayımlandı

Belediyelerde iş sağlığı ve güvenliği mevzuatının uygulanmasına ilişkin faydalı bilgiler ve örneklerin yer aldığı rehber; …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir