Genel Müdürümüz Sayın Cafer UZUNKAYA TİKA’ ya Ziyarette Bulundu.

 

Genel Müdürümüz Sayın Cafer UZUNKAYA TİKA-Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı Başkan V. Sayın Serkan KAYALAR’ı makamında ziyaret etti. Genel Müdürlüğümüz ile TİKA’nın işbirliği içerisinde yürüttüğü faaliyetler istişare edildi. Genel Genel Müdürümüz TİKA’nın gerçekleştirdiği hizmetleri büyük memnuniyet ve takip ettiklerini ifade etti. İSG alanında ülkemizde bugüne kadar kaydedilen gelişmeler değerlendirildi.                                                                                   

TİKA Başkanı Sayın KAYALAR ise Genel Müdürlüğümüzle işbirliği içerisinde İş sağlığı ve güvenliği konularından sürdürülen faliyetleri  önemini vurgulayarak   İşbirliklerimizi artırmamız gerekliliği hususları değerlendirildi. Ülkemizdeki İSG alanındaki tecrübenin ihtiyaç sahibi ülkelere aktarımı ve ilgili ülkelerin uluslararası standartlara kavuşturulması için İSG alanında az gelişmiş ülkelerin tespit edilerek işbirliği içerisinde bu faaliyetlerin kalkınma ve dış yardımlar ekseninde şekillendirilebileceğini ifade edildi.

Kaynak : https://www.ailevecalisma.gov.tr/isggm/haberler/tikaziyaret/

Hakkkımızda ekircali.com

Çevre Yüksek Mühendisi ve İş Güvenliği Uzmanı

Bunu da okumak istermisiniz ?

…

Belediyelerde İş Sağlığı ve Güvenliği Uygulama Rehberi Yayımlandı

Belediyelerde iş sağlığı ve güvenliği mevzuatının uygulanmasına ilişkin faydalı bilgiler ve örneklerin yer aldığı rehber; …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir