Gönüllü Karbon Piyasası Proje Kayıt Tebliği Elektronik Kayıt Sistemi Aktif Hale Getirildi

Ülkemizde geliştirilen Gönüllü Karbon Piyasası’na yönelik projelerin kayıt altına alınmasına ve bu projelerden elde edilen karbon sertifikalarının takibine ilişkin olarak hazırlanan Gönüllü Karbon Piyasası Proje Kayıt Tebliği, 9 Ekim 2013 Tarihli ve 28790 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Tebliğ ile birlikte, Türkiye’de Gönüllü Karbon Piyasaları kapsamında karbon sertifikası elde eden proje sahiplerinin Bakanlığa kayıt olmaları ve projelerine ait proje tasarım belgesi, onaylama raporu ve doğrulama raporlarının karbon sertifikasının elde edilmesini müteakip 30 gün içerisinde Bakanlığa iletilmeleri gerekmektedir.

Tebliğ kapsamında, projelerin kaydı için gerekli elektronik kayıt sistemi hazırlık çalışmaları tamamlanmış ve kayıt sistemi Bakanlığımızın Çevre Bilgi Sistemi’ne dâhil edilmiştir. Bu itibarla, proje sahiplerinin ve projelerinin kayıt işlemlerinin bu sistem üzerinden gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Söz konusu sisteme http://online.cevre.gov.tr/ adresinden erişim sağlanabilmektedir.

 

Kaynak : https://www.csb.gov.tr/gonullu-karbon-piyasasi-proje-kayit-tebligi-elektronik-kayit-sistemi-aktif-hale-getirildi-haber-12428

Hakkkımızda ekircali.com

Çevre Yüksek Mühendisi ve İş Güvenliği Uzmanı

Bunu da okumak istermisiniz ?

…

Belediyelerde İş Sağlığı ve Güvenliği Uygulama Rehberi Yayımlandı

Belediyelerde iş sağlığı ve güvenliği mevzuatının uygulanmasına ilişkin faydalı bilgiler ve örneklerin yer aldığı rehber; …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir