İş Güvenliği Uzmanlığı, İşyeri Hekimliği ve Diğer Sağlık Personeli Eğitim Programlarına İlişkin Düzenleme Resmi Gazetede Yayımlandı.

“İş Güvenliği Uzmanlarının Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” ile “İşyeri Hekimi ve Diğer Sağlık Personelinin Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” 16 Nisan 2020 tarih 31101 sayılı Resmi Gazetede yayımlanmıştır.

Resmî Gazetenin bugünkü sayısında; salgın hastalık ve doğal afet gibi mücbir sebepler nedeniyle iş güvenliği uzmanlığı, işyeri hekimliği ve diğer sağlık personeli eğitim programlarının teorik kısmının tamamının uzaktan eğitim ile verilmesine karar vermeye Bakanlığın yetkili olduğu ve bu kararın İSG-KATİP üzerinden ilân edileceği hüküm altına alınmıştır.

“İş Güvenliği Uzmanlarının Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” Ulaşmak İçin Tıklayınız.

“İşyeri Hekimi ve Diğer Sağlık Personelinin Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Kaynak : https://www.ailevecalisma.gov.tr/isggm/haberler/is_guvenligi_-uzmanligi_-ve_isyeri_-hekimligi_-egitim_-programlarina_-iliskin_duzenleme/

Hakkkımızda ekircali.com

Çevre Yüksek Mühendisi ve İş Güvenliği Uzmanı

Bunu da okumak istermisiniz ?

…

Belediyelerde İş Sağlığı ve Güvenliği Uygulama Rehberi Yayımlandı

Belediyelerde iş sağlığı ve güvenliği mevzuatının uygulanmasına ilişkin faydalı bilgiler ve örneklerin yer aldığı rehber; …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir