MÜFETTİŞ YARDIMCILIĞI GİRİŞ SINAVI (DÜZELTME DUYURUSU)

BAYINDIRLIK VE İSKÂN BAKANLIĞI

MÜFETTİŞ YARDIMCILIĞI GİRİŞ SINAVINA İLİŞKİN DUYURU

 

21.05.2011 tarihinde Zaman, Posta ve Hürriyet Gazeteleri ile 01.06.2011 tarih ve 27951 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Bayındırlık ve İskân Bakanlığı Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavı ilanları ile ilgili olarak aşağıdaki hususların ilgililere duyurulması gerekli görülmüştür.

1) 636 sayılı Çevre, Orman ve Şehircilik Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile 3046 sayılı Kanun ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Hükmünde Kararname (643 sayılı Kanun Hükmünde Kararname) 08.06.2011 tarih ve 27958 sayılı Resmi Gazete’nin Mükerrer sayısında yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

2) 08.06.2011 tarih ve 27958 sayılı Resmi Gazete’nin Mükerrer sayısında yayımlanarak yürürlüğe giren 3046 sayılı Kanun ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Hükmünde Kararname (643 sayılı Kanun Hükmünde Kararname)’nin 9. maddesine istinaden, Bayındırlık ve İskân Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı Yönetmeliğinde sınava katılabilme şartları arasında yer alan ve “giriş sınavının yapıldığı yılbaşında otuz yaşını doldurmamış olmak” şeklindeki yaş sınırı “giriş sınavının yapıldığı tarihte otuz beş yaşını doldurmamış olmak” şeklinde uygulanacaktır.

İlgililere önemle duyurulur.

Duyuru  için tıklayınız.

 

 

Kaynak : https://www.csb.gov.tr/mufettis-yardimciligi-giris-sinavi-duzeltme-duyurusu-haber-201

Hakkkımızda ekircali.com

Çevre Yüksek Mühendisi ve İş Güvenliği Uzmanı

Bunu da okumak istermisiniz ?

…

Belediyelerde İş Sağlığı ve Güvenliği Uygulama Rehberi Yayımlandı

Belediyelerde iş sağlığı ve güvenliği mevzuatının uygulanmasına ilişkin faydalı bilgiler ve örneklerin yer aldığı rehber; …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir