Müsteşar Ercan Tıraş, Almanya Ulaştırma, İmar ve Kentsel Dönüşüm Bakanlığı Müsteşarı Rainer Bomba’yı Kabul Etti

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Ercan Tıraş, Almanya Federal Cumhuriyeti Ulaştırma, İmar ve Kentsel Dönüşüm Bakanlığı Müsteşarı Raıner Bomba ve heyetini kabul etti.

Türkiye ile Almanya’nın daima dost, müttefik iki ülke olduğunu söyleyen Müsteşar Tıraş   “Türk-Alman ilişkilerinin güçlü olmasının birçok nedeni vardır. Bunlardan en önemlisi 50 yıl kadar önce davet üzerine Almanya’ya giden Türk iş gücünün bugün 3 milyona yakınının hala Almanya’da olmasıdır” dedi.

Almanya ile Türkiye arasında yıllık ticaret hacminin 25 milyar avro’ya ulaştığını dile getiren Tıraş “Biz, Türkiye ile Almanya arasındaki ilişkileri ayrıcalıklı ortaklık olarak nitelendiriyoruz” şeklinde konuştu.

Müsteşar Tıraş sözlerini şöyle sürdürdü:

“Son 9 yıllık dönemde Türk inşaat ve yapı sektörü ile yapı malzemeleri sektöründe, çok önemli gelişmeler yaşandı. İnşaat sektöründe yaşanan gelişmeler ülkemizi, yapı malzemeleri alanındaki pek çok ürünün üretiminde ve ihracatında dünya ülkelerinin ön sıralarına taşımıştır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, ülkemizin yapım işleri ile ilgili faaliyetlerinde yetkili ve yol gösterici bir sorumluluk üstlenmiştir.”

Avrupa Birliği üye ülkelerinde olduğu gibi Almanya’nın da yeşil ekonomiye geçiş konusuna verdiği önemi yakından takip ettiklerini ifade eden Tıraş “Binalarda enerji verimliliği mevzuatı, uygulamaları ve eğitimleri materyallerinin geliştirilmesi, bakanlığımızca da hedeflenmiştir” dedi.

Toplantıya Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Ercan Tıraş, Almanya Federal Cumhuriyeti Ulaştırma, İmar ve Kentsel Dönüşüm Bakanlığı Müsteşarı Raıner Bomba ve beraberindeki heyet’in yanı sıra, Alt Yapı Hizmetleri Genel Müdürü Vedad Gürgen, Mesleki Hizmetler Genel Müdür Yardımcı Levent Tüzün ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Dış İlişkiler Daire Başkanı Cengiz Taylan Baykara katıldı.

 

 

Kaynak : https://www.csb.gov.tr/mustesar-ercan-tiras-almanya-ulastirma-imar-ve-kentsel-donusum-bakanligi-mustesari-rainer-bomba-yi-kabul-etti-haber-36

Hakkkımızda ekircali.com

Çevre Yüksek Mühendisi ve İş Güvenliği Uzmanı

Bunu da okumak istermisiniz ?

…

Belediyelerde İş Sağlığı ve Güvenliği Uygulama Rehberi Yayımlandı

Belediyelerde iş sağlığı ve güvenliği mevzuatının uygulanmasına ilişkin faydalı bilgiler ve örneklerin yer aldığı rehber; …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir