Şantiye Şefi Adres Değişikliği İşlemleri

 

05.02.2008 tarih ve 26778 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Yapı Denetimi Uygulama Yönetmeliğinin 9. Maddesinin 2. bendinde �Yapım işleri yürütülen şantiyede, mühendis veya mimar diplomasına sahip olmak üzere bir şantiye şefinin bulundurulması mecburidir.� hükmü bulunmakta olup, bu hüküm doğrultusunda Yapı Denetim Sisteminde, ruhsat onayı sırasında ilgili idarelerce tüm YİBF�lerde (Yapıya İlişkin Bilgi Formu) şantiye şefi görevlendirilmesi zorunlu hale getirilmiştir.

Şantiyelerde görevli olan şantiye şeflerinin ikamet bilgilerinde değişiklik olması durumunda şahsın müracaatına istinaden bilgilerinde güncelleme işlemleri Mesleki Hizmet Genel Müdürlüğü (Yapı Denetim Komisyonu Başkanlığı) tarafından ger�ekleştirilmekte iken 05.09.2011 tarihi itibari ile, şantiye şefinin yeni ikamet ilinde yer alan Valilik�e (Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü) ger�ekleştirilmesi karar altına alınmıştır.

 

Kaynak : https://www.csb.gov.tr/santiye-sefi-adres-degisikligi-islemleri-haber-258

Hakkkımızda ekircali.com

Çevre Yüksek Mühendisi ve İş Güvenliği Uzmanı

Bunu da okumak istermisiniz ?

…

Belediyelerde İş Sağlığı ve Güvenliği Uygulama Rehberi Yayımlandı

Belediyelerde iş sağlığı ve güvenliği mevzuatının uygulanmasına ilişkin faydalı bilgiler ve örneklerin yer aldığı rehber; …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir