SESRIC’ten Genel Müdürlüğümüze Ziyaret

İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) İslam Ülkeleri İstatistik, Ekonomik ve Sosyal Araştırma ve Eğitim Merkezi’nin(SESRIC) Genel Direktörü Nebil Dabur, Genel Müdürümüz Cafer Uzunkaya’yı makamında ziyaret etti.

Dabur, 2010 yılından itibaren İslam İşbirliği Teşkilatı’na (İİT) üye ülkelerde İSG konusunda iyileştirme sağlamak amacıyla kurulan ve sekreterliğini Genel Müdürlüğümüzün üstlendiği İslam İşbirliği Teşkilatı İSG Ağı (OIC-OSHNET) kapsamında yapılan faaliyetlerden ve hizmetlerden dolayı Genel Müdürümüze teşekkürlerini iletti. Ayrıca önümüzdeki dönemde SESRIC ile işbirliğini daha ileriye taşıyacak çalışmalara ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu.

Dabur, İslam Ülkeleri İstatistik, Ekonomik ve Sosyal Araştırma ve Eğitim Merkezi’nin(SESRIC) birçok farklı konuda teknik işbirliği yaptığını ancak, iş sağlığı ve güvenliğinin en başarılı faaliyetlerin yürütüldüğü başlıklardan biri olduğunu ifade etti. Genel Müdürümüz ve Dabur karşılıklı olarak daha başarılı çalışmalara imza atmak şiarıyla her iki kurum adına iyi niyetlerini beyan ettiler.

Kaynak : https://www.ailevecalisma.gov.tr/isggm/haberler/sesric/

Hakkkımızda ekircali.com

Çevre Yüksek Mühendisi ve İş Güvenliği Uzmanı

Bunu da okumak istermisiniz ?

…

Belediyelerde İş Sağlığı ve Güvenliği Uygulama Rehberi Yayımlandı

Belediyelerde iş sağlığı ve güvenliği mevzuatının uygulanmasına ilişkin faydalı bilgiler ve örneklerin yer aldığı rehber; …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir