Yeni A.R.A.A.D. Sistemi Hakkında Önemli Duyuru

 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun uyarınca yürütülmekte olan iş ve işlemlerde kullanılmak üzere yeni A.R.A.A.D. bilgi sistemi hazırlanmıştır. Yeni A.R.A.A.D. bilgi sistemi yakın zaman içerisinde devreye alınacak olup, 24.11.2017 tarihinde saat 15.00’de mevcut ARAAD.net bilgi sisteminin “sadece görüntülenebilir” hale getirilerek kapatılacak ve herhangi bir veri girişi yapılamayacaktır.

27.11-03.12.2017 tarihleri arasında mevcut sistemde yer alan kayıtlardan Ulusal Adres Veri Tabanı (UAVT) standardına uygun olmayan bina verilerinin Valiliklerce (Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü) ve İdarelerce (İstanbul Büyükşehir İlçe Belediyeleri) güncellenmesi maksadıyla kısıtlı olarak yeni A.R.A.A.D. bilgi sistemi erişime açılacaktır. Geçiş sürecinde yapılması gereken işlemler http://www.csb.gov.tr ve http://www.csb.gov.tr/gm/altyapi/ adresleri üzerinden düzenli olarak duyurulacaktır.  Duyuruların web siteleri üzerinden takip edilmesi önem arz etmektedir.

 

Kaynak : http://altyapi.csb.gov.tr/yeni-a.r.a.a.d.-sistemi-hakkinda-onemli-duyuru-duyuru-339395

Hakkkımızda ekircali.com

Çevre Yüksek Mühendisi ve İş Güvenliği Uzmanı

Bunu da okumak istermisiniz ?

…

Belediyelerde İş Sağlığı ve Güvenliği Uygulama Rehberi Yayımlandı

Belediyelerde iş sağlığı ve güvenliği mevzuatının uygulanmasına ilişkin faydalı bilgiler ve örneklerin yer aldığı rehber; …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir